Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
AKTY PRAWNE, DOKUMENTY NIEZBĘDNE PRZY UBIEGANIU SIĘ O POMOC I ROZLICZENIU OPERACJI dostępne są TUTAJ
TEKST JEDNOLITY ROZPORZĄDZEŃ DOTYCZĄCY TWORZENIA I ROZWOJU MIKROPRZEDSIĘBIORSTW
Uwaga! Powyższa wersja ujednolicona rozporządzenia uwzględnia wszystkie zmiany, jakich dokonano w rozporządzeniu od chwili jego pierwotnego ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Wersja ta jest wyłącznie materiałem pomocniczym, przygotowanym w celu ułatwienia osobom zainteresowanym posługiwania się tekstem rozporządzenia. Nie stanowi ona oficjalnego tekstu jednolitego rozporządzenia tj. aktu normatywnego, na przepisy którego można się skutecznie powołać.
Aktualna dokumentacja dla działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw znajduje się również na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
Ewidencja producentów
Uwaga!
Każdy Beneficjent starający się o dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zobowiązany jest do posiadania nr ewidencyjnego producenta. Nr taki jest nadawany przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wniosek Beneficjenta, który to składa się w Powiatowym Oddziale ARiMR właściwym ze względu na adres zamieszkania/siedziby Beneficjenta. Poniżej zamieszczamy formularze aplikacyjne, które dostępne są również na stronie ARiMR.
http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ewidencja-producentow.html
Wniosek o wpis do ewidencji producentów- PDF
Wniosek o wpis do ewidencji producentów- edytowalny PDF
Załącznik do wniosku o wpis do ewidencji producentów dla organizacji producentów- PDF
Załącznik do wniosku o wpis do ewidencji producentów dla organizacji producentów- edytowalny PDF
Formularz dodatkowy załącznika do wniosku o wpis do ewidencji producentów dla organizacji producentów- edytowalny PDF
Instrukcja wypełniania wniosku o wpis do ewidencji producentów
Wykaz kodów kraju pochodzenia dla poszczególnych państw
Dane teleadresowe Powiatowych Odzdziałów ARiMR w Dolinie Baryczy
********
Zaliczkowanie operacji
W związku z wejściem w życie w dniu 10 maja 2010 r. ustawy z dnia 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej, (Dz. U. z 2010 r., Nr 57, poz. 351), zaliczki wypłat środków na realizację działań współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rolniczego Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 będą mogli otrzymywać beneficjenci realizujący operacje w ramach następujących działań przedmiotowego programu:
1. modernizacja gospodarstw rolnych;
2. zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej;
3. przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych;
4. różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej;
5. tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw;
6. wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań pn. różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz tzw. małych projektów;
7. wdrażanie projektów współpracy;
8. funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Zaliczka wypłat środków na realizację działań współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rolniczego Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, może być wypłacona beneficjentowi pod warunkiem ustanowienia zabezpieczenia w postaci gwarancji bankowej lub innego równoważnego zabezpieczenia.
W załączeniu został opublikowany dokument pn.: Formy gwarancji przyjmowane jako zabezpieczenie właściwego wydatkowania zaliczek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 wraz z wykazem gwarantów, który będzie sukcesywnie aktualizowany o instytucje finansowe potwierdzające gotowość wydawania przedmiotowych gwarancji. Gwarancje będą udzielane zgodnie z procedurami i wzorami obowiązującymi w danej instytucji finansowej.
Składając zlecenie udzielenia gwarancji w opisie przedmiotu gwarancji należy dokładnie podać:
* rodzaj zabezpieczenia tj.: zaliczka,
* nazwę programu (regulacji),
* opis słowny np. podstawa prawna.