Dolina Baryczy

O SERWISIE

Skutecznie działamy razem dla regionu!

 

Za nami 7 lat owocnej współpracy w ramach PARTNERSTWA, pełniącego rolę lokalnej grupy działania (LGD), lokalnej grupy rybackiej (LGR), lokalnej organizacji grantowej (LOG). Wspólnie pozyskujemy środki dla mieszkańców i dla obszaru Doliny Baryczy.


Działając na rzecz współpracy 3 sektorów w obrębie chronionego obszaru Natura 2000, na pograniczu województwa dolnośląskiego (Cieszków, Krośnice, Milicz, Twardogóra, Żmigród) i wielkopolskiego (Odolanów, Przygodzice i Sośnie), wspólnie tworzyliśmy i zrealizowaliśmy na kwotę ponad 55 mln złotych:

  • Lokalną Strategię Rozwoju (LSR) w ramach środków osi 4 PROW 2007 – 2013
  • Lokalną Strategię Rozwoju Obszarów Rybackich (LSROR), w ramach środków osi 4 PO Ryby 2007-2013.
  • szereg działań wspierających, finansowanych ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności (Program Działaj Lokalnie, Lokalne Partnerstwa PAFW) oraz lokalnych partnerów (m.in. Bank Spółdzielczy w Miliczu).
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców obszaru udało nam się w 2015 r. napisać Strategię rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2022, realizowaną w ramach:

  • Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
  • Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020

Środki w wysokości ok. 25 mln złotych będą rozdysponowane wśród mieszkańców na wsparcie rozwijania i podejmowania działalności gospodarczej wraz ze wsparciem lub tworzeniem miejsc pracy oraz na działania dla mieszkańców i zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu realizowane w ramach niekomercyjnych projektów.

Niniejszy serwis poświęcony jest naborom i wdrażaniu LSR, a informacje tutaj zawarte kierujemy do potencjalnych wnioskodawców oraz osób zainteresowanych stanem wdrażania LSR.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w obszary wiejskie.
Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach poddziałania "19.4 Koszty bieżące i aktywizacja"; działanie wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w obszary wiejskie.
Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywane umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniająca inwestycje w zrównoważone rybołóstwo.
Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności Program Operacyjny "Zrównoważony rozwuj sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij